Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, faziletli lisans eğitimini Kadir Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Organizasyon vadiında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kolünde marka yapıu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk sefer önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli eğitim bilimi kolünde sülale olarak biriyi markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En majör ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden temellayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası faal çtuzakışmalar yürüten KALKO, biriyi ayak topu, basket bendeübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde konum aldığı Makroçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların taliı aralık Türkiye’nin en majör özel meslek ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir idare kurulunda konum almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi vadiında yaptığı muvaffakiyetlı duhulimlerden dolayı biriyi cemiyet, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında eğitim bilimi vadiında projeler yürütmektedir. Her yıl biriyi öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile müşterek öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir